*The price below is for a 20-hour course package
*One hour lesson is equal to 55 minutes
*For a group class, the price is for EACH individual student.
*Make sure you read our terms and conditions before starting your course.
*Rp100.000 for a coursebook, audio lessons, dan assessment.
*transport fee of Rp5.000/km if you study in your place.
Number of Students | Prices |
---|---|
1 (private classes) | 3,000,000 |
2 | 1,900,000 |
3 or more | 1,500,000 |
Number of Students | Prices |
---|---|
1 (private classes) | 3,400,000 |
2 | 2,100,000 |
3 or more | 1,700,000 |
Number of Students | Prices |
---|---|
1 (private classes) | 4,000,000 |
2 | 2,400,000 |
3 or more | 2,000,000 |